KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14324439

nr 1432 4439

Hans Ångsäter

(f. 1935), Sverige

Tillskriven, ej signerad, blandteknik, komposition med gårdsmiljö och figurer, pannå, 52x85cm, yttermått inklusive ram: 67x100cm

Hans Ångsäter, född 1935 i Ljusdal, Hälsingland, svensk målare.

måndag 22 november 2021
kl 20:52:37

Hans Ångsäter

Läs mer om Hans Ã…ngsäter